Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rakovina - léčba syrovou stravou

26. 9. 2012

Rakovina - léčba

 

         Začíná-li rakovina, jest organismus zpravidla překyselený a narušený. Rakovina jest konečným stadiem. Zde může syrová strava zvláště pomoci. Ona může mírniti bolesti a prodloužiti život, jelikož se dobře snáší. Je-li rakovina zjištěna záhy, může ji syrová strava udržeti po celou dobu v šachu, čehož já sama jsem důkazem, pak ale musíme přistoupiti na dokonalou syrovou stravu až do konce našeho zbývajícího života – tj. absolutní podmínkou.

 

Zde  máme  vysvětlení  o  třech  pacientech:

 

1.       Ošetřovala jsem je do jednoho léta. První byla ze Švédska – 38 let stará, která měla v jednom prsu rakovinný nádor ve velikosti vlašského ořechu. Krátce před tím byla u jednoho lékaře, s nímž se domluvila, že po deseti dnech podstoupí operaci prsu a v podpaždí vyčištění. V těchto dnech byla u mne v léčení, jedla dokonale syrovou stravu a dosti česneku. Když navštívila v určený den lékaře, zjistil nádor ve velikosti rýže, a proto k operaci nedošlo. Zůstala pak při syrové stravě, ztratila 10 kg ne váze a daří se jí lépe než  kdykoliv před tím.

 

2.       Ta druhá paní byla z Norska z Bergenu. Měla 49 let. Byla několik dní u mne. Zjistila jsem nádor ve velikosti ořechu, čímž byla velmi polekána. Radila jsem jí, aby zůstala několik dní u mne, aby se přesvědčila, co dokáže syrová strava. Ze strachu však vyhledala jiného lékaře, který jí radil, aby se vrátila do Bergenu a podstoupila operaci. Tázala se ho na syrovou stravu, zda by jí nepomohla, a on odvětil, že by na to dal svou hlavu, že zde syrová strava nemůže pomoci. --- Přesto pacientka se rozhodla, že zůstane u mne 14 dnů. Po šesti dnech mne prosila, abych jí vyšetřila nádor, a já jsem zjistila, že není větší než špendlíková hlavička. Příštího dne navštívila dotyčného lékaře, který ji přivítal slovy: „Vy jste ještě neodjela?“ Poprosila  ho, zda by ji znovu neprošetřil a prohlédl její nádor než odjede. A tu jste měla vidět – řekla mě, jak byl velmi překvapen, když nemohl nádor zjistiti.

 

3.       Ta třetí byla 67 let stará paní ze Švédska, s nádorem v prsu. Během čtyř týdnů, které u mne strávila, zmenšil se na velikost hrášku a po dalších třech týdnech mě řekla, že zmizel docela.

 

Mám i jiné případy, když zjištěná rakovina se vyléčila a pacientky se staly práce schopnými. Jednalo se o rakovinu rodidel, střevní, konečníku a žaludku a v některých případech i o rakovinu plic.

 

Před čím však musím varovati, je mikroskopické vyšetření rakoviny !!!

 

         V lednu 1948 jsem něco podobného prožila. Jelikož někteří lékaři tvrdili, že rakovinu nemám, musela jsem vše nasaditi i život, abych dokázala, že rakovinu mám. Toto vyšetření bylo provedeno v radiové stanici v Kodani. Výsledek byl pozitivní, a ve zjizvené tkáni nad prsem byly zjištěny rakovinné buňky v té nejdokonalejší formě, jakou nazýváme Scyrius.

         Rakovina, která rychle rostla ovlivněna syrovou stravou, ukázala se v nejčistší formě. Ale touto zkouškou, tímto zásahem do organismu, zdálo se, že rakovina ovládne celý organismus, což mne velmi zarmoutilo. Rakovina metastázovala až do podpaždí

( rozšířila se ). Stržena do krevního oběhu, kde se udělaly dva nádorky ve velikosti ořechu, a také se rychle šířila pod kůži na prsou. Trvalo to půl roku, než se vše uklidnilo. Od té doby se mě daří dobře, posledních pět let jsem od východu slunce na nohou a pracuji na zahradě. Nemám jenom pacientky v Humlergardenu, ale také dosti velikou klientelu mimo ústav, a velikou korespondenci z celého severu. To bylo poněkud více, než jsem mohla stačit a proto v lednu 1949 jsem musela zanechati práce.

         Mimo dokonalé syrové stravy s česnekem mám znamenitou sluneční zahradu

otevřenou k jihu, dokonale chráněnou pro ženy a o něco menší pro muže. Pacienti mohou docela odstrojeni užívati sluneční lázně, tím nejlepším a nejdokonalejším prostředkem, který na tomto světě máme a velice dobře se snáší se syrovou stravou. Mimo to máme nádherný přístup k pláži a ústřední topení, tak že nikdo nemusí moknouti a mrznouti. Téměř denně připomínám pacientům, že čerstvý vzduch je částkou naší stravy, a to tou nejdůležitější. Po celé týdny můžeme postrádati potravu, ale jen dvě minuty bez vzduchu nás připraví o život. A jest to důležité, aby byl vždy čerstvý vzduch. Proto na noc okna otvíráme. V dobré a čisté posteli s čistým prádlem se cítí i chroničtí pacienti docela dobře. V letní dobu máme pro 25 pacientů polootevřenou ložnici, a nikde se pacienti necítí tak dobře, jako tam. Kromě toho máme malou přístavbu pro ty, kteří mají slabý spánek, kde musí býti naprosté ticho. Medikamentů nepoužíváme. Mnozí z klientů, kteří přicházejí k nám se zácpou, obdrží každý druhý den klysma z teplé vody, a pak je stolice udržována syrovou stravou a česnekem v pořádku. K tomu připomínám, že Humlergarden leží na dánské Rivieře, mezi Kodaní a Helsingarem, v nádherném prostředí na břehu moře, obklopeno lesy a úrodnou půdou.