Syrová strava
Syrová strava může být přizpůsobena ročním dobám, což je přirozené a správné. Pokud máme zdravý chrup, má být syrová strava používána v přirozeném stavu, jen důkladně očištěná, nemůžeme-li ji však rozžvýkat, tak ji musíme bezprostředně rozmělnit. Tímto však ztrácí určitou část vitamínů. Kořenová a hlízová zelenina může být postrouhána. V žádném případě drcena strojky, neboť tím ztrácí svou sílu. Rozmělněná zelenina musí být ihned spotřebována, neboť podléhá zkáze, i když je přikrytá. Necháme-li postrouhanou mrkev nebo červenou řepu jen půl hodiny stát, ztrácí nejen svou barvu, nýbrž i chuť. Syrová strava musí být rozžvýkána, a to tak, že sama vklouzne do hltanu.
Nepoužívat žádné pasterizované mléko ani žádné tučné mléčné výrobky, žádnou smetanu, žádné sýry, žádné máslo. Tuk, který potřebujeme, si tělo vyrobí snadno ze zeleniny, ovoce a ořechů.
Leukocytóza zažívání
Musím ještě vzpomenout leukocytózu zažívání, kterou tak zajímavě osvětlil před několika lety MUDr. W. P. Hoscelink. Toto jméno bylo propůjčeno leukocytům, jak latinsky označujeme bílé krvinky. Normálně jich máme v 1 cm asi 6000, když ale používáme mrtvé poživatiny, zvláště sladkosti a moučníky, pak jejich počet stoupne až na 18 000. Jelikož jsou bílé krvinky jako ochranná stráž v našem organismu a jsou vždy na místě tam, kde hrozí nebezpečí, tak z toho vyplývá, že při používání mrtvé stravy jest krev silně strávená.
Syrová strava na 100% nezaviňuje a nevzbuzuje žádnou leukocytózu zažívání. Čerstvá rostlinná strava nezpůsobuje žádnou leukocytózu. Ovoce, zelenina a ořechy jsou zásadotvorné. Jsou-li však zahřívány, dostanou přebytek kyseliny, což se projeví nepříznivě v našem organismu.
Můžeme při syrové stravě vykonávat i těžkou práci?
Jistěže. Dokonce ještě lépe! Platí to nejen pro manuální, ale i dušení práci. Pracující je celkově lépe disponován při syrové stravě. Souhrnně vzato, organismus je více schopen života a může více pracovat při využití syrové stravy.
Čím to je, že syrová strava má tak blahodárné účinky na všechny lidi?
Za prvé v tom, že je to živá potrava dána přímo přírodou. Víme, že veškerý život na této zemi je závislý na slunci. Kdyby jeho nebylo, byla by země ledová, temná a bez života. Tudíž životní síla je rovnocenná sluneční energii. Tuto sluneční energii udržet mohou rostliny, a to jemnými rozvětvenými listy, odkud pak je shromažďována v ovoci, zelenině a kořenech. Všem živočichům, včetně lidí, není dána možnost v jejich rozměrech udržet si v dostatečném množství tuto energii. Proto potřebujeme jako mezičlánek mezi námi slunce a rostliny.
Čerstvá syrová strava má největší výživovou hodnotu, která nemůže být žádným opatřením zvýšena, ale toliko snížena, a to se děje tehdy, když rostlina odumírá vadnutím, sušením, skladováním, tlením nebo tím, že ji sterilujeme, vaříme, pečeme a smažíme. Když byl život z rostliny vyhnán, změnila se i její chuť. Vařená zelenina je zbavena chuti, proto se to musí něčím nahradit, aby pokrm měl nějakou chuť: solí, cukrem, kořením, olejem či jinými příměsky a příchutěmi. Mícháme mnoho věcí dohromady. Odstraňujeme slupku a klíček, abychom měli dobrou mouku, čistíme a leštíme rýži, z cukrové řepy rafinujeme cukr. Z ovoce odstraňujeme slupky a jaderník, loupáme brambory a mrkev. Pojídáme ve velkém množství živočišné bílkoviny v mase, vajíčkách, sýrech a v pasterizovaném mléce. Připravujeme nápoje z kávy, černého čaje a kakaa, které mají v sobě dráždicí narkotika. Vyrábíme destiláty z brambor a obilí, z hroznů kvasíme víno. Toto vše jsou opojné nápoje, které nejdříve dráždí šedou kůru mozkovou, kde je sídlo našeho rozumu a myšlení. Konzervujeme také mrtvou potravu různými chemikáliemi, jako kyselinou benzoovou, ledkem, kyselinou boritou, mléčnou a solnou, aby nepodlehly rozkladu a zachovaly si dobrý vzhled.
Dále používáme spoustu utišujících prostředků proti bolestem, pro spánek nebo pro lepší vyměšování. Jsou to často dosti silné chemické prostředky a našemu organizmu cizí. Kouřením vdechujeme otravnou vůni tabáku. Nikotin je velmi nebezpečným jedem, který nejen oslabuje srdce, ale způsobuje choroby hrtanu, které nezřídka předcházejí rakovině. Dále katary žaludku, které nemohou být vyléčeny, odkud pacient nepřestane úplně kouřit. Dále způsobuje impotenci, která nás předčasně činí starými i zevně.
Mrtvá strava – mrtvolná strava – v zažívacích ústrojích zapáchá, rozkládá se při 37 stupních teploty a kvasí, vytváří zapáchající stolici. Náš zažívací systém produkuje nečistou krev, oslabuje a otravuje organismus. Na druhé straně syrovou stravou – živým jídlem- potravou ze slunečního světla a energie jsou uvolněny a vyloučeny jedy z těla ven. Syrová strava je lehce stravitelná, dobře a harmonicky využita, zůstává z ní málo odpadu. V každém případě chrání a posiluje organismus svým složením ze zásad, vitaminů, minerálních solí a přirozených sloučenin ve správném poměru navzájem.
Příspěvky
Rakovina - léčba syrovou stravou
26. 9. 2012
Rakovina je léčitelná. Syrová strava uzdravuje do 10-ti dnů! Zkušenosti s léčbou pacientů. Rady k uzdravení.
Knihy o syrové stravě
14. 9. 2012
syrová strava knihy léčba zkušenosti recepty fotografie uzdravení přírodní